13346796_10206512837565774_773876074762595616_nhjj

Семінар «Громадянська журналістика і роль цифрового медіа-діалогу у житті суспільства»

З 6 по 13 червня в Києві на базі Інституту журналістики КНУ відбувся перший етап німецько-українсько-білоруського проекту "Громадянська журналістика і роль цифрового медіа-діалогу у житті суспільства".

Організаторами заходу виступили: Міський культурний центр "Bennohaus", фінансований спільнотой "Ostviertel e.V.", "Форум українських журналістів", "OK-TV Ludwigshafen", "European Youth4Media Network e.V.", Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, "Федеральне об’єднання громадянських та навчальних медіа" (bvbam), "Білоруська асоціація журналістів".

Ідея проекту: розвивати громадянські медіа, щоб якомога більше людей могли знімати якісне відео та писати матеріали.

У межах проекту із студентів та працівників у галузі медіа було сформовано 4 групи, які за тиждень мали зробити свій проект. Три групи знімали та монтували відео, а четверта група працювала над блогом (учасники знімали фото, робили подкасти та писали статті англійською мовою). У кожній групі були майстер-тренери із закордону (Софія Самойлова, Дар’я Ярановська, Паскаль Ре та Тімо Матзоллек) та учасники.

Організатори Йоахім Мусгольт, Вольфганг Ресманн, Володимир Данилюк та Євген Цимбаленко продумали культурну програму семінару: учасники відвідали концерт в Національному будинку органної та камерної музики України, Міжкультурну вечірку та футбольні матчі Польща – Північна Ірландія, Німеччина – Україна.

Другий етап відбудеться у містах Мюнстер та Людвігсхафен у Німеччині (16–23 вересня), третій – знову в Інституті журналістики КНУ (18–25 листопада).