fynal

Зустріч з героями

24-го листопада до Червоного корпусу завітали кавалери недержавного ордену «Народний герой України».

Упродовж діалогу-зустрічі з молодим поколінням враженнями про війну і наше сьогодення поділились легендарний танкіст Євген «Адам» Межевікін, кіборг і заступник начальника Департаменту патрульної поліції МВС Євгеній «Маршал» Жуков, організатор служби медичної допомоги Іван Звягін, військовий капелан на фронті Костянтин Холодов, старшина 95-ї окремої аеромобільної десантно-штурмової бригади, а нині студент КНУ Сергій Козак і відома українська волонтерка Ірина Довгань.

Організаторами заходу стали студентки Інституту журналістики Богдана Яценко, Валентина Павлушенко, Анна Щемелиніна, Олександра Червінська, Анастасія Терещенко та Анастасія Тимошенко. Значний внесок у роботу ініціативної команди здійснила також аспірант Інституту філології Тала Наумовська. «Відкривши для себе проект «Народний герой України», ми зрозуміли, що кожна з історій цих людей варта народного визнання. Розпочати серію зустрічей-діалогів ми вирішили з таких же, як і ми, студентів. Адже перш за все молодь має знати і цінувати своїх героїв», – розповідають про ідею зустрічі організатори.

«Ми дуже пишаємося тим, що, по суті, ця зустріч організована самостійно студентами. Якщо до першої зустрічі адміністрація активно долучалася, то зараз ми лише їм допомагали.  Ми завжди раді підтримувати такі ініціативи наших студентів. У наш непростий час вони є надзвичайно важливими», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи В’ячеслав Шамрай.

Почесними гостями заходу стали Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука, заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич і організатор церемонії нагородження недержавним орденом «Народний герой України» Віолетта Кіртока.

«Я щиро дякую вам за те, що тут зібралися люди, які дійсно цікавляться і переймаються тим, що відбувається. Дякую вам за вашу громадянську позицію, за вашу підтримку, навіть своєю присутністю в цій залі ви надаєте підтримку тим звичайним людям, які щодня ризикують власним життям», – поділився враженнями про зустріч зі студентством Георгій Тука.

На цьому організатори зупинятися не планують і прагнуть розповідати надзвичайні історії Народних героїв не тільки студентам, а й іншим представникам суспільства.

Валентина Павлушеко,

студентка Інституту журналістики