Четверта влада в умовах війни та кризи

29 листопада на базі КНУ імені Тараса Шевченка відбувся традиційний захід, метою якого є запозичення досвіду західних колег і залучення студентства до аналітичної роботи. Цього разу відвідати засідання пощастило й студентам Інституту журналістики в рамках курсу «Організація роботи прес-служб».

Актуальність тематики круглого столу зумовлена епохою гібридної війни в Україні. До промови були запрошені корифеї медійної галузі Німеччини, України, Польщі та Грузії.

Основним доповідачем була доктор наук Сузанна Шпан, яка поділилася результатами дослідження ролі російських медіа в формуванні образу України в Німеччині. Учасник панельної дискусії Олівер Більгер зазначив, що для досягнення об’єктивності та плюралізму думок необхідно використовувати кілька джерел. Спікер підкреслив важливість професійної журналістики та підвищення рівня медіаграмотності. Найемоційнішою виявилася промова Олега Панфілова, фахівця в галузі інформаційної політики. Пан Панфілов наголосив на тому, що пропаганда морально вбиває кілька поколінь.

Незважаючи на розбіжність поглядів, експерти дійшли консенсусу: застосування контрпропаганди є неправильним, навіть небезпечним. Західні фахівці зійшлися на думці, що завжди треба дотримуватися журналістських стандартів і формувати довіру аудиторії до медіа.

Для багатьох студентів це був перший досвід участі в круглому столі, тому вони залюбки скористалися цією можливістю. Під час заходу присутні мали змогу не лише вислухати об’єктивні думки західних фахівців, але й долучитися до дискусії. Проведений захід переконав у тому, що українська журналістика повинна звертати увагу на досвід європейських колег і формувати власний медіапростір.

Ольга Тимошенкова,

студентка 2 курсу спеціальності РЗГ