Студенти ІЖ здійснили навчальну подорож до Вінниці

Студенти 2-го та 4-го курсів ІЖ, які спеціалізуються на соціальній та правозахисній журналістиці, наприкінці листопада побували в навчальній поїздці у Вінниці.

Майбутні журналісти відвідали кафедру журналістики Донецького національного  університету імені Василя Стуса. Там вони подискутували про симбіоз журналістики та правозахисної діяльності, розібрали декілька практичних ситуацій і обговорили кілька болючих питань. Студенти обох ВНЗ залишились задоволені знайомством і спілкуванням та чекають на продовження співпраці.

Наступний пункт – реабілітаційний центр «Гармонія». Його будівля відремонтована з урахуванням усіх державних будівельних норм, але при цьому кардинально відрізняється від переважної більшості будівель в будь-якому місті України. Двері, які автоматично відчиняються та зачиняються, пандус під правильним нахилом, поручні на стінах, шрифт Брайля на табличках біля кожної кімнати, просторий туалет, кухня, на якій люди з інвалідністю можуть самі готувати їжу. Як показує цей приклад, такі необхідні речі не так уже й складно втілити – достатньо мати бажання.15267617_1128912217158612_174006448502306667_n

Остання точка маршруту – телеканал «Доба» дещо вибивається зі звичного сприйняття ЗМІ. Коли журналістика жонглює сенсаціями, криміналом, маніпуляціями й мовою ворожнечі, а багато колег сприймають людей як об'єкт, а не як центр своїх матеріалів, дуже приємно зустріти команду, яка робить соціально орієнтоване й толерантне ЗМІ. Вінницькі телевізійники показали гостям свою студію та розповіли про свої погляди на виробництво продукту та, власне, телепередачі.

Поїздка відбулася завдяки доценту кафедри соціальних комунікацій Костянтину Шендеровському та головному редактору Центру інформації про права людини Ірині Виртосу.

Дар'я Трапезнікова,

студентка 4 курсу спеціальності журналістика