Підкорили столицю: студенти-видавці про модерний путівник Києвом

Створити інтернет-портал на першому курсі? Є! Наповнити його якісним контентом? Виконано! По-новому відкрити для себе Київ? Нема питань! Такі незвичайні завдання виконували студенти-першокурсники спеціальності «видавнича діяльність та медіаредагування»під час створення сайту District044 у межах дисципліни «Мультимедійний контент». 

Мультимедійний контент – що це і з чим його їдять?

Під час занять ми, студенти-першокурсники, отримали навички пошуку та аналізу інформації для подальшого наповнення мультимедійних видань. Викладачі Вікторія Шевченко та Данило Філоненко ознайомили нас із критеріями відбору контенту для різних видів ЗМІ, новітніми технологіями створення журналістських повідомлень, відмінностями контенту від даних і фактів, кращими світовими зразками подачі інформації в журналістиці.

Завдяки вивченню дисципліни «Мультимедійний контент» ми навчились: 

 • збирати, аналізувати, перевіряти та презентувати дані для різних видів медіа;
 • інтерпретувати інформацію відповідно до поставленого завдання;
 • писати якісні заголовки, формувати заголовковий комплекс;
 • формулювати ідею та концепцію майбутнього матеріалу;
 • формувати контент для газети, журналу, сайту, блогу, виставки, презентації;
 • підбирати зображення до матеріалу, формулювати текстівки;
 • розробляти концепцію та бізнес-план на прикладі створення муніципального проекту District044.

 Загубив орієнтири? – District044

District044 – це сайт, створений на безкоштовній платформі WordPress, ресурс для пошуку локацій у Києві, розділених по районамміста і відповідним рубрикам: адміністрація, освіта, ритуальні послуги, покупки, армія, безпека, спорт, транспорт,рекреація, релігія, здоров’я, культура. 

Ідея створення проекту належить нашим наставникам-викладачам та команді у складі з  32-ох першокурсників-видавців, що прагнули створити цікавий та корисний україномовний проект, який полегшив би пошук необхідних установ, закладів та контактної інформації про них. Він працює  в режимі нон-стоп, вирізняється доступністю та зручністю у користуванні.

Наш ресурс було задумано виконати в стилі мінімалізму, який приваблює інтернет-користувачів уже доволі довго. Оригінальні емблеми послуг, які надає сайт,виконані однією непереривною лінією, а кожен з районів легко впізнати за картинкою із відомими пам’ятками та визначними місцями міста. Завдяки створенню муніципального проекту District044 нам вдалось продемонструвати вміння працювати в команді,комунікативні здібності та виявити здатність логічно мислити, що є підґрунтям лідерських якостей.

І як же без статистики…

З огляду на те, що проект досить молодий, нам ще є до чого прагнути і куди розвиватись. Станом на 11 січня 2017 сайт District044 відвідало понад 200 осіб, а кількість переглядів сягає позначки 300. Також сайт був доступний для показу відповідно до потреб майже 2000 разів. Найпопулярнішим днем перегляду ресурсу варто відзначити кожну середу (33% переглядів), а найпопулярнішим часом є 15:00 (близько 14% переглядів).

Чим вас привабить наш проект?

 1. Сайт не потребує великих витрат на саморекламу проте потребує зміни платформи.
 2. Користування ресурсом безкоштовне, що не створює перепон для малозабезпечених інтернет-серферів.
 3. Зручність використання (Х2 кліки).
 4. Тематика сайту аполітична.

Фантастична сімка. Колектив редакції

Філоненко Данило Валерійович та Шевченко Вікторія Едуардівна – духовні наставники, гуру (тут і далі).

Цапко Анастасія – головний редактор, відповідальна за роботу групи в соціальній мережі Vkontakte,майбутній видавець.

Крапівна Валерія – дизайнер, розробник концепції сайту, майбутній видавець.

Овчаренко Ганна – відповідальна за роботу оперативної групи зі збору інформації, відповідальна за роботу групи в соціальній мережі Vkontakte, майбутній видавець.

Лавріненко Микита – відповідальний за роботу сайту, творець сайту, майбутній видавець.

Герасимова Олена – відповідальна за роботу оперативної групи зі збору інформації, розробник концепції сайту, майбутній видавець.

Біла Катерина – відповідальна за роботу сайту, творець сайту, розробник його концепції, майбутній видавець.

Пономаренко Вікторія –  головний дизайнер сайту, майбутній видавець.

Студенти розповіли, які навички отримали, вивчаючи дисципліну «Мультимедійний контент». Також люб’язно поділились історією створення, труднощами та перепонами, які спіткали на шляху до успішного функціонування сайту DISTRICТ044.

 

Пономаренко Вікторія
головний дизайнер сайту District044, майбутній видавець

Мене із самого початку зацікавила назва предмету «Мультимедійний контент». Зараз я можу сказати, що мої сподівання він цілком виправдав. Це не був нудний курс лекцій чи семінарів із однотипною програмою. Навпаки на заняттях у приємній атмосфері та з цікавими завданнями (чого варта тільки інтерпретація казки під різні види видань). Уже тепер як редактор я розрізняю особливості текстового наповнення та оформлення різних видів видань, соціальних мереж, виставок, знаю, як підібрати заголовок, щоб привернути увагу читача. Одним словом, дисципліна «Мультимедійний контент» дала мені навички, які можна використати для подальшого навчання і роботи, створення успішного та цікавого продукту. 

Щодо нашого сайту District044, то ще на початку року я б ніколи не повірила, що ми зможемо зробити щось подібне. Над цим проектом я працювала як дизайнер. Мабуть, саме за цю можливість я найбільше вдячна. Є ще купа всього, що згадати. Хоча б безсонні ночі перед дедлайном, важкість ноута та графічного планшета, коли тягнеш їх із собою в університет, організація роботи в команді, невдачі та маленькі успіхи, аналіз помилок та підтримка викладачів… Поки ми працювали над сайтом, ми жили ним. І це було дійсно неймовірно!

 

Ганенко Катерина, 
член команди District044, майбутній видавець 

Курс «Мультимедійного контенту» надав мені можливість втілити свої естетичні вподобання в реальних проектах. І оперувала я  при цьому не лише натхненням, а й знаннями технології, які отримала на заняттях. На початку курсу саме брак технічних умінь відчувався найгостріше – створення заголовків і верстка сторінок здавалися справжнім викликом. Проте і відповідати на цей виклик,безсумнівно, було варто. Протягом семестру наш студентський колектив збирався в студії медіадизайну разом із викладачами, щоб обговорити створені роботи. Разом шукали слабкі місця,старались їх уникати; робили все, аби покращити роботу редакції. І результати ставали вражаючими! Апофеозом нашої праці  вважаю проект District044. Для багатьох з нас ця дисципліна – перший досвід роботи з цифровим контентом!

Кілька слів про District044…Наша команда провела багато часу, шукаючи адреси і телефони різноманітних закладів та служб підтримки. Багато даних, вказаних в інших довідниках, вже застаріли, і нашою метою став збір нової, найактуальнішої інформації. Але і без фірмового інтерфейсу сайт втратив би свій особливий шарм. І ще одна деталь: в рамках цього проекту ми також створили сторінку ВКонтакті – для зручності пошуку по хештегах (https://vk.com/district_044). Сподіваюся, що District044 стане в пригоді користувачам з усієї країни, а мінімалістичне оформлення зробить його легким і приємним інструментом для знаходження потрібних локацій.

 

Крапівна Валерія,
дизайнер, розробник концепції сайту, майбутній видавець

Чи не було у вас коли-небудь такого, що з якоїсь простої речі неможливо відвести очі? Що якась невидима сила утримує ваш погляд на тому, що зазвичай вас не цікавить і не приваблює? Ви можете цього не помічати, але навіть дрібні речі, які, здається, не привертають багато уваги, впливають на вас більше, ніж ви гадали. Насправді, це є велика праця – сконструювати такий контент, щоб він був близький до ідеалу (або створити ілюзію цього). Це нелегко і потребує багато часу. Це захоплює. Ще з першої лекції я зрозуміла, що ця дисципліна стане «смаколиком» для мого мозку, який постійно прагне чогось нового та нестандартного. Вона дозволила мені не тільки удосконалити смаки та вміння свого внутрішнього дизайнера, розвинути редакторські навички, але і дала чудову можливість  розширити горизонти знань щодо розуміння контенту як структурно-функціональної одиниці світу журналістики. 

А щодо проекту District044, то він став утіленням мрії мінімаліста, якому фізично боляче шукати найближчий музей, аптеку, пошту чи лікарню у Google Maps або 2GIS. Це компіляція закладів, торгових центрів, місць відпочинку і далі за списком у надзичайно гарній обгортці. Намальовані вручну іконки у стилі «continuous line» (непреривна лінія), вишукана чорно-біла гама, витончений шрифт Franklin Gothic Medium замість низькосортного Comics Sans – усе це ретельно продумані дрібниці, які й роблять District044 унікальним. А що наголовніше? Потрібна інформація знаходиться лише в два кліки, як і належить високоякісним сайтам. Обираєте потрібний район, потім рубрику і – готово! Чи це не вражаючий старт для «свіжачків» Інституту журналістики? Віднині це і ваш «просто довідник».

 

Кладик Катерина, 
член команди District044, майбутній видавець

Розкажеш мені, що таке дедлайн? Поясниш, як злагоджено працювати в колективі? Як зробити якісну презентацію? Та дисертацію про це напишеш, я знаю. Адже ми всі разом через це пройшли. От що мені дала ця дисципліна – велетенський досвід. Тепер я не боюся страшних медіатермінів, а робота з сайтом це найактуальніше, що можна було придумати. Подумати тільки, скільки нового ми дізналися про столицю! Так, звичайно, не без труднощів. Але це все миттю розвіялось на занятті нашими духовними наставниками:) Думаю, найвищий рівень професіональності викладача подати матеріал так, щоб ми й не зрозуміли, як це вивчили: у невимушеній позитивній формі. І їм це вдалося. Так само, як нам вдалося командно генерувати ідеї та навчитися слухати чужі думки. Словом, отримані знання і досвід конвертувалися в приємні враження від навчального процесу та дисципліни загалом. Це однозначно.

 

 

Цапко Анастасія,
головний редактор, відповідальний за роботу групи в соціальній мережі Vkontakte, майбутній видавець

Протягом вивчення дисципліни  «Мультимедійний контент» я отримала багаж знань, який допоможе мені в майбутньому. Основи створення презентацій, цікаві проекти, різноманітні завдання, які змушують мислити інакше, з іншого боку дивитися на звичайні речі – це все неоціненний досвід.

Як один з організаторів проекту District044, була спроможна не тільки дізнатися багато нового про Київ. Авжеж, я дізналася про цікаві та потрібні місця, отримала досвід роботи в команді та координації групи в соціальних мережах. Були складнощі з оформленням сайту, із взаєморозумінням під час створення проекту, але це зробило всіх нас тільки сильнішими та більш досвідченими в цій справі. 

 

 

Шевченко Вікторія Едуардівна,
завідувач кафедри мультимедійних технологій та медіадизайну

Курс «Мультимедійний контент» дав можливість студентам-першокурсникам спробувати свої сили у створенні реального продукту. Такий досвід допоможе їм у майбутньому підкорювати нові горизонти мультимедійного простору, не боятися труднощів та поступово перетворюватися на професіоналів своєї справи. Під час навчання студенти збирали, аналізували, перевіряли та презентували дані для різних видів медіа, а також інтерпретували інформацію відповідно до поставленого завдання. Окрім цього, вони створили власний проект не лише із навчальною метою, але й для користі усіх жителів Києва. Сподіваюсь, що уміння, знання та навички, отримані під час курсу, стануть підґрунтям для фахових компетентностей студентів у майбутньому.

 

 

 

Михайло Пилипчук, Катерина Біла
студенти 1 курсу, спец. видавнича діяльність

Пов'язані статті:

Напишіть відгук