«Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи»

«Вчимося розрізняти істину від правди»

Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження»

31 березня та 1 квітня 2017 року відбулася п’ята Міжнародна наукова-методична конференція «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи», в якій брали участь учителі загальноосвітніх навчальних закладів, викладачі вишів, науковці, працівники медіа-галузі, журналісти та студенти.

медиа4

Проведення цього заходу, а також весь проект з впровадження медіаграмотності в Україні мали підтримку американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюс. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюс (джерело тексту  з сайту Академія преси України – http://www.medialiteracy.org.ua/index.php/23-kalendar-mediaosvitnikh-podii/592-p-yata-mizhnarodna-naukovo-metodychna-konferentsiya-z-mediaosvity-ta-mediahramotnosti.html )

Директор Інтерньюс в Україні – Вейн Шарп – під час своєї привітальної промови сказав:

«Я кожен рік чекаю на цю конференцію і мені дуже приємно сьогодні бачити тут, крім журналістів та медійників, ще й викладачів та студентів. Ми повинні співпрацювати з журналістами, але тільки цього не достатньо. Тому ми маємо допомагати вчителям викладати медіаграмотність вже зі школи»

Головою оргкомітету був президент Академії української преси, доктор філологічних наук, професор та викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка – Іванов Валерій Феліксович, який вважає, що: «Потрібно працювати над медіа грамотністю і з дорослими, і почати робити це вже зараз»

медиа3

Мені, як студентці Інституту журналістики, було дуже приємно спостерігати, з якою повагою гості та учасники конференції сприймали викладачів нашого Інституту, з великою уважністю дивилися їх презентації, записували фрази з промов.

Не можу не відмітити Найдьонову Любов Антонівну, заступника директора з наукової роботи Інституту соціальної та політичної психології НАПН України. Презентація  щодо експериментів впливу медіа на людей визвала захоплення у її колег, а у мене – як студентки – велику повагу до праць та діяльності Любові Антонівни.

Куліков Андрій Вікторович –  журналісттелеведучий, медіа-експерт – висловив своє бачення на медіа, з яким погодилися присутні:

«Та людина, яка говорить правду – добра людина, правильна. Ми віримо у все те, що нам говорять, показують, і проблема в тому, що ми не перевіряємо надану нам інформацію на правдивість. Чесність, точність, повага до людей з якими працюєш і до яких доносиш інформацію – це етика. Журналістам не варто недооцінювати населення, вважати аудиторію неосвіченими. Українці дуже скептичні, критичні до ЗМІ. Професія дуже цікава. А як навчитися медіаграмотності? Корисними і ефективними будуть курси і зібрання колег, які знаються на своїй справі»

медиа5

Прес-служба Інституту журналістики,