Розкішні тропіки – у центрі столиці!

«А чи знали ви, що авокадо має вісім найнеобхідніших для людини вітамінів та мікроелементів?» Таке запитання першокурсникам третьої групи Інституту журналістики поставила екскурсовод Тамара Сергійчук під час екскурсії до Ботанічного саду імені акад. О.В. Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Звісно, ми не знали.

«Це й справді так, – продовжила розповідь Тамара Миколаївна і додала: – Авокадо поживніший від м’яса, але надзвичайно дієтичний».

 

Мандруючи вузесенькими стежками оранжерей ботсаду, студенти дізналися багато нового та цікавого. Наприклад те, що назва одиниці маси для виміру коштовних каменів пішла від назви рослини «Цератонія стручкова», або ж від грецької – каратове дерево; шишки австралійських хвойних можуть сягати 10-кілограмової ваги. Не менш цікавим для студентів був і той факт, що банан – це зовсім не пальма та й взагалі не дерево, а багаторічна трава в тропічних країнах. «Більшість людей навіть уявити собі не можуть, що банан – це трава», – запевнила нас Тамара Сергійчук.

 

«Мені дуже сподобалось. Цікавий екскурсовод. Одразу видно, що Тамара Миколаївна любить свою роботу. Дуже рада, що наші практичні заняття з агенційної журналістики разом із викладачем А.В.Кобинець проходять у такому форматі: від пізнання чогось нового – до написання цікавих новин!»- ділиться враженнями наша однокурсниця Вікторія Ярошенко.

 

Ботанічний сад розташований у центрі Києва і його площа сягає 22,5 га. Він був заснований у 1839 році як навчальна установа університету, є одним із найстаріших ботанічних садів в Україні. Статус навчального ботсаду Шевченкового університету – він має і нині.

У колекції ботанічного саду налічується близько 10 тисяч видів рослин з різних куточків світу. Тут ви зможете дізнатись більше про рослинний світ або ж просто помилуватися природою в центрі столиці України, але екскурсоводи радять відвідувати сад у квітні, коли там цвітуть магнолії та рододендрони.

 

Ми вдячні дирекції Ботанічного саду в особі О.О.Сенчилу за надану можливість доторкнутися до тропічної природи в центрі Києва.

Автори (текст і фото): Кирило ПОЛТАВЕЦЬ, Орина ФЕДОРОВА, Вікторія ХМІЛЕВСЬКА, студенти першого курсу Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

 

На знімках:

1б

Фото 1: третя група ІЖ в тропіках ботсаду;

2б

Фото2: наша група та екскурсовод ботсаду Тамара Сергійчук;

3б

Фото 3: ось як виглядає «пляшкове» дерево;

4б

Фото 4: рослина відомого нам усім чорного перцю – теж «прописалася» в оранжереї!

 

Автори (текст і фото): Кирило ПОЛТАВЕЦЬ, Орина ФЕДОРОВА, Вікторія ХМІЛЕВСЬКА, студенти першого курсу Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка.

Пов'язані статті:

Напишіть відгук