folder

Все про бакалаврський мінімум у 2017 році – Віталій Михайлович Корнєєв

Чи мають бути завдання бакмінімуму присвячені якійсь окремій темі, чи кожен студент має право писати матеріали на будь-яку тему? (наприклад, теми університету, ювілею журналістської освіти і т.д.)

— Традиційно тематика завдань бакалаврського мінімуму визначається тематичною спеціалізацією, але у цьому році я збирав на нараду керівників бакмінімумів і була домовленість про те, що основні зусилля будуть спрямовані на інформаційне забезпечення журналістської весни.

Коли або до якої дати потрібно здавати завдання бакалаврського мінімуму та кому?

Завдання бакалаврського мінімуму здаються керівнику роботи, кафедра призначає форму і спосіб захисту робіт. Дата захисту визначається графіком сесії. На сьогодні графік сесії оприлюднено, а отже, варто здати роботи до захисту. Адже керівник повинен прочитати ці роботи. Як правило, один викладач керує кількома студентами – 6-8 і навіть більше осіб, тому надсилати роботи на перевірку викладачеві ввечері напередодні захисту – не варто. Так само не варто надсилати роботи у вихідні та на свята. Викладач теж має право на відпочинок і особистий простір. Треба приходити на консультації, виконувати завдання поетапно та здати роботу на перевірку викладачеві не пізніше призначеного ним терміну.

Всі завдання бакалаврського мінімуму перевіряє одна людина, незалежно від того, до якої кафедри вона належить?

– Якщо викладач не може кваліфіковано перевірити роботу – він має право звертатися по допомогу до інших кафедр. Наприклад, якщо керівник із кафедри історії журналістики, а перевіряється радіосюжет. Але таких ситуацій поки не було, оскільки керівниками бакмінімумів призначаються компетентні кваліфіковані викладачі.

У якому форматі мають бути подані завдання бакмінімуму?

– Завдання бакмінімуму подаються у переліку на сайті Інституту журналістики. Також на сайті є розпорядження про організацію захисту, вимоги тощо.

Коли відбудеться захист цих робіт та у якому форматі буде відбуватися захист?

– Терміни визначаються графіком сесії, а форми –кафедрою, відповідно до розпорядження директора та рішення Вченої ради ІЖ.

Яка система оцінювання робіт бакалаврського мінімуму?

– Система оцінювання – стобальна, детально кількість балів розписана у розпорядженні директора: http://journ.univ.kiev.ua/files/rozp85_14.pdf.

Але хочу наголосити, що традиційно завдання перевіряє один викладач, щоправда можливі варіанти, коли кожна кафедра перевірятиме свою частку, причому, як я вже казав вище, таке можливо, якщо викладач вважає за потрібне залучити фахівців відповідної кафедри. В ідеалі, на другому курсі спеціальності журналістика, наприклад, повинен проводитися публічний захист за присутності всіх викладачів профільних кафедр, тобто має бути присутній викладач фотожурналістики, пресової, теле- та радіо-журналістики, а також представник кафедри мови і стилістики. Але я розумію, що не завжди може бути реалізована ідеальна модель.

Важливо те, що і студент, і викладач повинні пам’ятати про оприлюднення цього доробку на ресурсах інституту.

Олексій Ярмоленко,

2 курс, журналістика