Практика прес-служби: студенти ІЖ відвідали агентство «Інтерфакс-Україна»

Для кожного студента можливість застосувати свої навички на практиці є важливим складником у навчанні. Так, 10 жовтня у  рамках дисципліни «Організація роботи прес-служби», студенти 2 курсу спеціальності РЗГ відвідали прес-конференцію на тему «Проблеми популяризації науки в Україні: думки науковців», що проходила в інформаційному агентстві «Інтерфакс-Україна».

Інформаційним приводом для конференції стало оголошення результатів соціологічних досліджень серед науковців та обговорення проблем популяризації науки в нашій державі.

Олексій Антипович, керівник соціологічної групи «Рейтинг», яка проводила опитування серед науковців, повідомив, що за результатами досліджень 86% респондентів вважають, що вчені мають популяризувати науку, проте лише 45% заявили, що особисто провадять таку діяльність, зокрема читають лекції, публікуються в ненаукових журналах, дають коментарі в ЗМІ, беруть участь у телепрограмах.

Віктор Досенко, доктор медичних наук, професор, зауважив, що українська наука знаходиться в стані стагнації і тому необхідно вкладати кошти не тільки в традиційні галузі економіки, як, приміром, енергоресурси, а також розвивати інноваційні технології.

Визначив одну з головних проблем української науки бізнесмен та меценат Ігор Яновський. Він заявив, що потрібно впроваджувати освіту в сфері комунікацій між науковцями, бізнесменами та стартаперами. Також спікер розповів про можливості «Дому інновацій» − першого в Україні комунікаційного майданчика для всіх, хто пов’язаний зі сферою інновацій.

У свою чергу Олександр Кульвановський,  керівник платформи «Дім інновацій», поділився успіхами проекту та назвав тренди, які зараз існують у науковому середовищі, зокрема популярність англомовного варіанту публікацій  науковців на сайті платформи. Наприкінці свого виступу пан Олександр закликав розвивати наукову журналістику – серйозний і затребуваний напрям в Україні.

Залучення студентів до подібних заходів – можливість зануритися у реальний виробничий процес та ще більше наблизитися до омріяної професії.

Ластовець Анастасія

Фото Лади Вознюк