У ритмі серця: несподівані результати кардіоскринінгу в ІЖ

Дані біомедичних сигналів, отриманих під час кардіоскринінгу в Інституті журналістики, підсумувала компанія Sincere Tech. Молоді інженери-винахідники дослідили стан здоров’я та емоційну палітру 60-ти студентів та викладачів в рамках Всесвітнього дня серця, який ІЖ відзначив наприкінці вересня.

Продуктивність і рівень енергії студентів і викладачів ІЖ були на низькому рівні, засвідчив Артем Малиновський, фахівець із побудови систем, заснованних на штучному інтелекті: «Можливо, причина в тому, що вимірювання проводилось у другій половині дня, в четвер, коли люди вже втомлюються від робочого тижня. Вищий рівень продуктивності показали студенти, які випиликави: напій має властивість на короткий час поповнювати запаси енергії. Загальний висновок – студентам і викладачам Інституту журналістики слід більше і якісніше відпочивати».

Серця у грудях, не у п’ятах

Кардіоскринінг засвідчив, що у більшості учасників дослідження гарний функціональний стан організму. Робота серцево-судинної системи кількох майбутніх журналістів, рекламістів і піарників визнана зразковою, що нині трапляється доволі рідко навіть у молодих людей. Це означає, що організм майже кожного студента готовий до нових випробувань і може швидко адаптуватися до навантажень.

Часом у людей прискорюється серцебиття уже від самої думки про медичні дослідження: незвична ситуація, страх почути невтішні новини про стан здоров’я. Проте майже 90% студентів та викладачів ІЖ не переживали стрес під час зняття кардіограми. Це свідчить про відкритість новим враженням, вміння контролювати емоції і об’єктивно сприймати інформацію.

Як відбувався кардіоскринінг, і навіщо він потрібен?

Учасники експерименту завантажили спеціальний додаток на смартфон або скористалися гаджетом організаторів. Упродовж трьох хвилин слід було потримати пальці на спеціальному датчику. Це демонстраційний пристрій. Уже в листопаді компанія Sincere Tech представить фітнес-браслети з функцією кардіоскринінгу.

Кожен учасник отримав індивідуальні 40 показників серцевої діяльності на смартфон, а також консультацію фахівців кардіоскринінгу про значення цих графіків, цифр та інших індикаторів. У країнах із розвиненою телемедициною ці показники надходитимуть до комп’ютера лікаря і сигналізуватимуть медику і пацієнту, коли їм слід зустрітися.

Серцево-судинні захворювання не даремно називають тихим убивцею, дуже часто вони не дають про себе знати тривалий час. А коли організм натискає тривожну кнопку, безцінний час уже втрачено.

«Статистика свідчить, що лише 25% пацієнтів приходять до кардіолога власними ногами. Решту привозить «швидка допомога». Кардіоскринінг за допомогою фітнес-браслета – це нова технологія, що дозволяє почути свій організм і виявити проблему зі здоров’ям на ранній стадії, у досимптомний період», – пояснив Рон Фрідман, дослідник штучного інтелекту, фахівець із роботи з даними, винахідник системи аналізу даних на основі кардіограми.

«Серцево-судинні захворювання – це кілер номер один у світі. Щороку він забирає життя 450 тисяч українців – населення обласного центру. Більшість цих людей могла б жити на 10-15 років довше, і жити активним життям, якби отримали якісну інформацію, вчасно почали профілактику або лікування. Здоров’я стосується кожного, інформація – наше з вами поле роботи. Завдання-мінімум на наступний рік – зробити День серця загальноуніверситетською традицією», – зазначила Леся Ярошенко, асистент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю ІЖ, організатор акції.