«Телебачення ¬– це наркотичний феномен» – Остап Дроздов на зустрічі зі студентами ІЖ

23 листопада в Інституті журналістики КНУ імені Тараса Шевченка відбулася зустріч з ведучим хард-ток-шоу «DROZDOV» та політичного ток-шоу «Прямим текстом» на телеканалі ZIK Остапом Дроздовим.

Гість поділився власним досвідом роботи на телебаченні, охарактеризував сучасне українське ТБ, а також розповів, на яку аудиторію орієнтується при створенні своїх програм.

«Ми живемо в країні телекратії. Це така форма правління – влада через телевізор. Концептуально ми є країною візуальною, а не країною  текстів. Тому у нас засилля візуальної реклами, а на кожному кроці – картинка (білборд – ред.). На ментальному рівні ми орієнтуємося не на те, що є насправді, а на те, як те чи як це виглядає. Тобто ми країна і нація картинки, а не суті», – вважає Дроздов.

На його думку, телебачення ­– це наркотичний феномен  через його велику силу потойбіччя екрану. Це сфера егоцентриків, а не місіонерів і візіонерів – людей, заглиблених тільки навколо своєї капсули.

«Телебачення є вербально оформленою емоцією. Воно продає «ухмилку», натяк, жест. Це те, що текст не продає. Бо текст – суто сенсово насичений феномен, а телебачення сенсів не подає», – каже ведучий.

Заглиблення в текст незалежно від спеціалізації, за словами Остапа Дроздова,  є капіталом журналіста. Саме тому ведучий орієнтується на людей «сенсових», тобто тих, які любляють читати і шукати сенси, а не живуть суто у трикутнику «дім – робота – ринок».

Наприкінці зустрічі студенти також поставили гостеві питання та зробили світлини.

Остап Дроздов – український письменник, журналіст, ведучий.

У журналістиці з 1998 року. Працював кореспондентом газети «Поступ», заступником головного редактора «Аргумент-газети», головним редактором тижневика «Аргумент-влада».

З 2007-го – автор та ведучий авторської політичної програми «Прямим текстом» на телеканалі ZIK. За цей час провів більше тисячі ефірів з політиками усіх рівнів.

З 2014-го – автор та ведучий хард-ток-шоу «DROZDOV» на телеканалі ZIK. Гостями програми є головні українські ньюсмейкери тижня.