Звіт про відрядження проф. Серажим Катерини Степанівни до міста Стамбула (Турецька Республіка)

З 8 січня по 12 січня 2018 року відбувся робочий візит проф. Серажим Катерини Степанівни до Стамбульського університету м. Стамбула Турецької Республіки. Зокрема, до факультету журналістики і кафедри слов’янських мов та літератур факультету словесності.

Під час візиту були проведені бесіди зі студентами та викладацьким складом Стамбульського університету на теми:

1. Спільність двох культур, двох мов (турецько-українські паралелі)
  2.  Поетика турецької та української пісні
  3. Тарас Шевченко – ідентифікатор української національності

Студенти стамбульського університету ознайомили, українську гостю – нашу професорку,  зі стародавніми фондами Центральної наукової бібліотеки, особливий інтерес викликали стародруки, адже історія цього закладу освіти сягає в 15 століття.

Після проведеної роботи щодо популяризації українсько-турецьких  науковоосвітніх відносин у ВИШі, професор Катерина Степанівна Серажим була ласкаво запрошена до єдиного в Туреччині українського ліцею  імені Тараса Шевченка.

Юні українці в Туреччині прослухали цикл доповідей на тему «Різдвяний обрядовий цикл у звичаєвості українського народу»

Також, у святкові Різдвяні дні, ліцеїсти змогли долучитися до вивчення колядок та щедрівок. Водночас, зустріч мала профорієнтаційний характер, оскільки майбутні випускники зацікавились здобуттям вищої освіти саме в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

На завершення поїздки професор Катерина Степанівна Серажим відвідала українську громаду в Стамбулі. Формат зустрічі передбачав цікаві розповіді, пісні, дружні бесіди про Україну та Туреччину.

Календар поїздки до Стамбула

8.01  – Візит до Управління міжнародних зв’язків Стамбульського університету. Робота в Центральній науковій бібліотеці Стамбульського університету.

9.01 – Візит на факультет журналістики Стамбульського університету. Відвідування кафедри слов’янських мов та літератур факультету словесності Стамбульського університету.

10.01 – Робота з фондами центральної наукової бібліотеки Стамбульського університету.

11.01 – Лекція в Міжнародному українському ліцеї імені Тараса Шевченка. Тема:  Різдвяний обрядовий цикл у звичаєвості українського народу

12.01 – Візит до Українського товариства в Стамбулі (українська діаспора)

12.01 – Лекція в Українському Товаристві взаємодопомоги, м. Стамбул

Проф. д.ф.н Серажим К.С.