Криптовалюта: вигадка чи реальність?

ICO, kikstarter, біткоїн, краудсейл…У вас теж іноді виникає думка, що ви зовсім не встигаєте за тенденціями сучасного світу? І кожного дня з’являється якесь, незрозуміле вам, нове слово?  Що таке криптовалюта, звідки вона взялася і як правильно встигнути «зловити момент» у цьому шаленому світі ХХІ століття розказали Роман Собко, Гліб Раскін, Володимир Шамрай та Елай Нілі, які завітали на IT IS FORUM, що відбувся 29 березня в Інституті журналістики.

У 2017 році популярність криптовалюти різко зросла. Роман Собко говорить: «Якби хтось із вас у правильний момент купив не пиріжок, а один ripple, то сьогодні, він мав би десятки тисяч доларів у своєму гаманці». Ну що ж, можемо тішити себе думкою, що ми, хоча б, неголодні. Тож, що таке ICO? Абревіатура ICO розшифровується як Initial Coin Offering, тобто первинне розміщення монет. У рамках проекту команда ICO продає цифрову валюту серед інвесторів. Пізніше ці монети можна використовувати в якості внутрішньої валюти або торгувати ними на біржах. Як правило, ICO проводяться на ранніх етапах існування проектів, до створення їх повноцінної інфраструктури. Залучені засоби йдуть на фінансування фінальної стадії розробки, маркетингу або спрямовуються в спеціальні фонди розвитку для підтримки проектів у довгостроковій перспективі.

Окрім практичних порад, як ступати в ногу з IT-епохою, студенти інституту ознайомилися з такими етапами запуску ICO, як зародження ідеї, дослідження ринку, створення бізнес-плану, власне запуск ICO, дистрибуція і навіть мали змогу  покроково проаналізувати власні стартап-ідеї. Разом з гостями вони розглянули блокчейн як основу основ криптовалют та дізналися, як він працює. Студентам дали поради щодо правильної робити з аудиторією, розказали, як її відслідковувати, розуміти та продати їй продукт. Дійсно, поради, дані практиками, дуже корисні у подальшій роботі як майбутніх журналістів, так і піарників.

Працівники ICO говорять: «Якщо, хоча б, 2 зі 100 наших проектів будуть допомагати змінювати світ на краще, то вся наша діяльність матиме суспільну значимість, а тому матиме сенс». Дійсно, адже за новітніми технологіями і стоїть наше майбутнє.

Чижик Єлизавета

2 курс, РЗГ-2