«ТУПОБРАТВА» і «Найкращі» долають інтелектуальні хащі

17 травня в Інституті журналістики відбулась інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», яка була проведена в межах святкування Дня науки. У стінах закладу це вже традиція – щорічно відзначати День науки саме в такий спосіб. Взяти участь могли всі охочі – від студентів до викладачів. В результаті було сформовано дві команди: «Найкращі» та «ТУПОБРАТВА». Навіть з назви можна легко вгадати учасниками якої команди були серйозні викладачі Інституту журналістики.

Усього у грі було два тури, по 9 питань кожен, на обговорення запитання в учасників була хвилина й ще 10 секунд, щоб записати відповідь. Що тільки не відчували гравці протягом цієї хвилини: й розгубленість, бо запитання бували заплутані, й радість, коли здавалось, що точно впевнені у відповіді, й, звичайно, хвилювання. Проте атмосфера гри була легкою, незважаючи на те, що суперники запекло боролися за перемогу. Під час оголошення ведучою правильної відповіді можна було почути й схвальні вигуки, й розчаровані зітхання, але ніхто сильно не засмучувався, якщо відповідь була хибною. Адже жодній людині не властиво знати усе, кожен має право на помилку. А такі інтелектуальні зустрічі як «Що? Де? Коли?» дають можливість поглибити свої знання, дізнатися більше зі сфери журналістики, реклами, видавництва, тренують логічне мислення та вчать звертати увагу на дрібниці. Бо часто відповідь вже є в запитанні: потрібно лише його уважно слухати та розглянути глибше. Іноді ж не потрібно шукати прихованих значень, а варто пов’язати першу частину запитання з другою, й відповідь сама віднайдеться. Так сталося і в цьому випадку: «Американське сленгове слово «whodunit» означає детектив. Дослівно ж перекладається «хто це зробив». В одному з американських кримінальних журналів є постійна рубрика «whodunit». Що розміщується в ній?». Як ви думаєте, яка ж відповідь? Усе геніальне просто – постійний розділ «whodunit» публікував імена авторів, фотографів і редакторів випуску журналу.

Окрім розвитку інтелектуальних здібностей, для студентів це ще й можливість відчути себе частиною команди й навчитися злагоджено працювати групою. Особливо велика відповідальність покладається на капітанів команд, вони мають змогу навчитися приймати рішення в екстремальних ситуаціях, бо ж обрати правильну відповідь лише за хвилину досить складно. Капітан команди «ТУПОБРАТВА» Андрій Москвич ділиться враженнями: «Для мене, як медіапродюсера, це чудова нагода попрактикуватися в підборі команди й досягненні з нею поставленого результату. Маю надію, що все роблю правильно, бо за два роки моя команда двічі стала переможцем цієї гри».

Напевно, вже кожного цікавить, а який же головний приз, окрім досвіду, отримали переможці? Винагородою стали сертифікати у книгарню «Є», щоб кожен з учасників міг розширювати свій світогляд, насолоджуючись читанням улюблених авторів.

Не марнуйте свій час дарма, дізнавайтесь щоденно щось новеньке, набирайтесь знань й долучайтесь до традиції святкування Дня науки в Інституті журналістики у наступному році.

Сабадаш Марія, РЗГ-2