Катерина Серажим на саміті у Туреччині

На щорічному саміті «Міграція. Біженці. Людство» в Картепе, що проходив в провінції Коджаелі, (Туреччина) з 26-28 жовтня Україну представляла проф. Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Катерина Степанівна Серажим із науковою доповіддю «Україно-турецька міграція: стан та стратегія розвитку». Професор К.С. Серажим брала участь у трьох секціях: «Міграція та права жінок», «Секція міжнародних журналістів», «Міграція та культурна ідентифікація».

В своїх доповідях Катерина Степанівна Серажим висвітлила еволюцію змісту україно-турецьких міграційних процесів, їх вплив на масштаби та еволюцію структури україно-турецьких міждержавних ділових відносин, зростання їх ролі як чинника розвитку інноваційної економіки в Туреччині та Україні.

За даними Департаменту економічного й соціального розвитку ООН сьогодні майже не залишилося країн, яких би не торкнулися міграційні процеси, які б не імпортували чи не експортували робочу силу.

Глобалізація через потужну інфраструктуру зв’язку й транспорту надала міграції масового характеру та значно інтенсифікувала міграційні потоки. Відтак, глобалізація формує принципово новий контекст формування і реалізації міграційної політики, для якого суттєвим є підвищення значущості висококваліфікованої (наукової) міграції, яка зростає повсюдно й безпосередньо пов'язана з потребами інноваційного виробництва.

На сьогодні зближення України і Туреччини відбувається насамперед у військовій, економічній та науково-культурній сферах.

Проект Картепе Саміту був створений з метою об’єднання сходу та заходу Туреччини, а також відстоювання прав біженців, національних меншин та міжнародних прав людини зокрема. Саміт науковців, представників міжнародних організацій та зацікавлених сторін проходить щорічно під протекторатом Муніципалітету провінції Коджаелі. Зустріч на найвищому рівні  організована для конструктивного та ефективного діалогу, надаючи шанс вирішити проблеми людства 21 століття. Головною метою є розробка рекомендацій щодо практичного впровадження.

За участь у саміті «Міграція. Біженці. Людство» проф. Серажим К.С. була відзначена подякою Голови Муніципалітету провінції Коджаелі Ібрагіма Караосманоглу.

Прес-служба Інституту журналістики