Розпочала свою діяльність «Українська асоціація тревел-журналістів»

У 2018 році Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка вперше в Україні здійснив набір на освітньо-професійну магістерську програму «Туристична журналістика».

Перед розробниками програми було поставлено завдання підготувати висококваліфікованих спеціалістів у галузі туристичної журналістики з широким доступом до працевлаштування й особливою спрямованістю на конкретні сфери інформаційної політики туристичної галузі.

Відкриття спеціалізованої магістерської програми «Туристична журналістика» сприяє підвищенню рівня підготовки фахівців у галузі соціальної комунікації загалом та в сегменті інформаційного забезпечення туристичної сфери зокрема.

Майбутні тревел-журналісти вчаться виконувати спеціалізовані завдання й розв’язувати складні проблеми в галузі соціальних комунікацій сфери туризму.

Уже за два перших місяці навчання студенти-магістранти відвідали міжнародні виставки туристичного спрямування в Києві та Львові, познайомилися з провідними гравцями ринку туристичних послуг, активно працюють над тематичним контентом, знайомляться із секретами професійної майстерності тревел-журналіста.

Аналіз діяльності українських медіа туристичного спрямування та особливостей роботи журналістів засвідчив, що існує нагальна потреба в консолідації зусиль представників медіагалузі та гравців сфери туристичних послуг для розроблення оптимальних шляхів розвитку української туристичної журналістики, задоволення попиту на інформацію, захисту прав і вдосконалення професійних умінь тревел-журналістів.

Зважаючи на зазначене вище, за ініціативою робочої групи викладачів та студентів-магістрантів напряму «Туристична журналістика» було створено «Українську асоціацію тревел-журналістів», яка розпочала свою діяльність 1 листопада цього року.

Громадська організація ставить перед собою такі завдання, як захист і відстоювання ідейних, економічних, суспільних, соціальних, екологічних та інших законних інтересів учасників спільноти, розвиток журналістики, зокрема її тревел-сегмента, координація зусиль організацій, установ і громадян, залучених до її розвитку.

Асоціація має на меті об’єднати медійників, що працюють у тревел-журналістиці, сприяти виявленню та розв’язанню проблем у цій галузі й запрошує всіх, хто працює в окресленому сегменті, до участі в роботі організації.

Підготувала

працівник Прес-служби Інституту журналістики