«Насильство у комунікації»: участь у міжнародній конференції взяли представники Інституту журналістики

Делегація Інституту журналістики взяла участь у міжнародній науковій конференції «Насильство у комунікації». Конференція відбулася 29-30 листопада на філологічно-історичному факультеті гуманітарно-природничого університету імені Яна Длугоша у Ченстохові (Польща).

Головною метою конференції стала презентація результатів дослідження над проявами та сферами поширення насильства у мовленнєвій поведінці та соціально-комунікаційних явищах.  Предметом палкої наукової дискусії були, між іншим, теми кордонів між етичною та неетичною мовленнєвою поведінкою, руйнування комунікаційних традицій, подолання мовленнєвого та культурного табу, конфліктів, що виникають під час вербально-соціальної інтеракції, агресії в комунікаційному просторі, насильства як елементу комунікаційної стратегії, мовленнєвої маніпуляції. У конференції взяли участь представники 18 польських та закордонних університетів.

Учасники української делегації брали участь у дискусіях англійською та польською мовами. Доцент, кандидат наук із соціальних комунікацій Євген Цимбаленко виступив із доповіддю «Дотримання правил корпоративної етики у соціальних мережах під час інформаційних воєн», асистент кафедри реклами та зв'язків з громадськістю, редактор І категорії Катерина Соколова презентувала дослідження «Журналістика співучасті як механізм запобігання насильству в медіа», аспірант Петро Катеринич викликав жваве обговорення доповіддю «Мова ненависті щодо ЛГБТ-спільноти: лінгвостилістичний аспект (на прикладі українських телевізійних каналів)». Матеріали за результатами конференції будуть опубліковані у міжнародному науковому виданні «Studia Slavica».

Учасники конференції відвідали головний об'єкт релігійного паломництва в Польщі Санктуарій Пресвятої Діви Марії Ясногірської.

Голова делегації, заступник директора Інституту журналістики з науково-педагогічної роботи Євген Цимбаленко, а також представники ІЖ подякували організаторам за гостинність та домовилися про продовження міжнародної наукової співпраці у майбутньому.

Прес-служба Інституту журналістики