Мас-медіа всередині нас: як бути «правильним» журналістом?

Ведуча популярної програми «Вечір з Яніною Соколовою», що викриває російську пропаганду – про місію свого проекту, відповідальність лідерів думок та основний біч часу.

У вівторок, 7 травня, в рамках тижня свободи преси, відбулася зустріч студентів Інституту журналістики з українською журналісткою та телеведучою Яніною Соколовою.

Темою розмови був сучасний стан українських мас-медіа. Яніна розказала про власний досвід роботи, а також дала окремі поради, як бути об’єктивним, незаангажованим та критичним журналістом. «У наших руках сьогодні все. Ви є тими людьми, з якими мені хотілося б спілкуватися якомога більше,» – такими словами почала свою промову лектор. Яніна підкреслила, що в нашій професії важливо залишатись тим, ким ми є, на тих засадах, на яких ми приходимо вчитися у вищий навчальний заклад. «Коли я вступала до вишу, моїм бажанням було лише одне – зробити щось корисне для цієї країни, працювати для того, щоб людей робити кращими. Відповідно, ви, як журналісти, маєте казати їм правду, незаангажовану інформацію, завжди бути чесним і з собою, і з тими, хто на нас дивиться».

Журналістка переконана, що основний біч сучасності – самоцензура та цензура власника медіа, на якому ви працюєте. Тому, варто оминати хибні стежки та вміти критично мислити у будь-якому випадку. Журналіст має працювати на професію та гідно нести національну ідею в суспільство.

Закінчивши свою мотиваційну промову, Яніна перейшла у формат діалогу зі студентами, під час якого дала відповіді на всі актуальні питання сьогодення. «Те, якою буде наша країна, залежить також від нас. Що б там не казали, кожна поразка – це не фінал», – підсумувала свій виступ журналістка.

Матеріал підготувала:

співробітник Прес-служби Інституту журналістики