Вийшов музичний кліп на пісню до фільму «Ціна правди» у виконанні Джамали

Українська співачка Джамала створила саундтрек до фільму «Ціна правди» про валлійського журналіста Ґарета Джонса, який вперше на весь світ розповів про Голодомор. Пісня прозвучить під час фінальних титрів. Тепер до пісні випустили музичне відео.

Прем’єра фільму в Україні – 28 листопада 2019 року.

Авторкою музики до пісні «Ціна правди» стала Джамала, слова вона написала у співавторстві із Вікторією Платовою. Аранжування виконав Андрій Чмут, а мастеринг – Віталій Телезин (211 Recording Studio).  Пісню створено за участі оркестру «Віртуози Києва».

Режисерка відеокліпу Катя Царик. Оператор – Юрій Король

Зустрічайте Ґарета Джонса та інших героїв «Ціна правди» у київському метро

Поїзд присвячений історії Ґарета Джонса курсуватиме Оболонсько-Теремківською (синьою) лінією. Вісім незвичайних постерів у вагонах розповідатимуть про журналіста та його пошуки правди у СРСР.

«Тепер у пасажирів київського метро буде можливість дізнатися більше про життя британського журналіста Ґарета Джонса. А воно, повірте, варте уваги. Це була натхненна, вольова та дуже розумна людина, яка зіграла велику роль в історії. На превеликий жаль, більшість про це не знає. Тому ми дуже вдячні Київському Метрополітену за надану можливість не тільки промотувати українське кіно, а й поширювати у суспільстві важливі меседжі. Акція #вкінонаметро триває!», — зазначила маркетинг-директорка FILM.UA Group Поліна Толмачева.

«Складно уявити, скільки ми ще не знаємо про свою історію, скільки її сторінок засекречено або стерто назавжди. Тому переконана, що важливо використовувати кожну можливість, щоб дізнаватися і розповідати. Цей проект про важке: Голодомор, цензуру, замовчування, нищення. І про Людину. Історії успішного успіху зараз у моді, але варто пам’ятати, що за ними завжди стоїть щоденна боротьба і часто, на жаль, без хепіенду», – зауважила радниця начальника метро Наталка Макогон.

Наталка Макогон (зліва) та Поліна Толмачева

Зустрічайте поїзд, читайте, дізнавайтеся більше про нашу спільну історію та чекайте прем’єру фільму «Ціна правди» 28 листопада!

У Києві відбудеться перформанс, присвячений свідкам Голодомору

22 листопада на станції метро Дорогожичі відбудеться перформанс «Ті, що блукають», присвячений людям, яким випало стати свідками Голодомору 1932-1933 років.

Вони блукають, бо не кожен з них вшанований, ім’я не кожного ще записане в Національну книгу пам’яті жертв Голодомору. Молодиця, яка обміняла прикраси зі свого посагу у «Торгсін» на їжу; жінка, яка збожеволіла від того, що поховала 2-х дітей, які померли з голоду; британський журналіст Ґарет Джонс. Роль Ґарета Джонса виконав Ярослав Мельник. Авторки концепції – Марта  Костів, Леся Гасиджак, Яна Гринько, авторки текстів – Марта Костів, Ольга Вигодованець, Яна Городняк, Леся Гасиджак, керівниця проєкту – Яна Городняк, режисерка-постановниця – Олександра Кравченко.

Вперше перформанс «Ті, що блукають» презентували минулого року Національний музей Голодомору-геноциду разом з театром Veritas (раніше – «Міф») в межах вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду.

В основу сценарію лягли свідчення очевидців Голодомору з архіву Меморіалу жертв Голодомору та опубліковані свідчення з книги «33-й: голод. Народна Книга-Меморіал» (автори-упорядники Л. Коваленко та В. Маняк).

Деталі шукайте у події на Фейсбуці та приходьте дивитися на перформанс 22 листопада на станцію метро Дорогожичі о 18:00.

Вийшли друком українські переклади статей Ґарета Джонса

У Національному музеї Голодомору-геноциду відбулася презентація двомовної книжки «Ціна правди. Ґарет Джонс». В основі книжки — бакалаврський книжковий проєкт студенток Валентини Пасічної та Олени Тищук. До видання ввійшли вибрані статті Ґарета Джонса про Україну та світ (оригінальною англійською та українською мовами), хроніка життя та пам’яті, а також біографічний нарис — післямова.

Ініціаторки видання — Ярослава Прихода та Марина Женченко, доцентки кафедри видавничої справи Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Ярослава Прихода так висловилася про результат: «Ця книжка — не для насолоди, вона дуже важка. Коли занурюєшся в ці тексти, починаєш відчувати цей біль і вчишся читати між рядками». Однак британський журналіст «фіксує такі тонкі деталі, що неможливо зрозуміти, як у такому стані можна було бачити таку красу». А Марина Женченко зазначила, що сучасні журналісти можуть багато перейняти в Ґарета Джонса: «[З його статей] можна навчитися, як шукати і досліджувати факти, як правильно писати про правду, як описувати деталі, яким чином ставити правильні й коректні запитання — інколи більше, ніж ми можемо дізнатися з будь-якого підручника з теорії журналістики.

Ярослава Прихода
Марина Женченко

Присутній на презентації директор Інституту дослідження Голодомору Віктор Брехуненко чітко дав зрозуміти, яке значення мала Ґаретова праця: «Він був ключовою постаттю, що не дав Сталіну зіграти свою гру і приховати від світу правду про страшний геноцид — Голодомор. Так, до Ґарета львівська діаспора в Америці підіймала це питання. Так, були статті у газеті “День”. Але Захід таку інформацію сприймав спрощено, бо це робили українці. А ось коли зазвучав голос Ґарета Джонса, міжнародна спільнота вперше звернула на це увагу по-справжньому».

Віктор Брехуненко

Директор видавництва «Жнець» Ігор Женченко, відповідальний за дизайн-концепцію книжки, лаконічно пояснив деякі художні рішення: «Тут є невеличкий портрет самого Ґарета. Цим ми воліли показати, що людина у масштабі всесвіту є чимось дуже маленьким. Але поруч із портретом ім’я Ґарета Джонса написано великими літерами. Бо ця людина за своє коротке життя встигла зробити велику справу».

Ігор Женченко

Статті Ґарета Джонса вийшли другом в Україні передусім завдяки зусиллям Найджела Коллі, який оцифрував та оприлюднив увесь доробок валлійського журналіста на сайті. А мати Найджела та племінниця Ґарета Джонса, Марґарет Сіріол Коллі, знайшла записи та щоденники журналіста на своєму горищі, коли по смерті Джонса минуло вже шістдесят років.

Придбати книжку можна на сайті видавництва «Жнець». Фото шукайте за посиланням.

Українська прем’єра історичного трилера «Ціна правди» — вже 28 листопада.

Джамала записала саундтрек до історичного трилера про Голодомор в Україні

Українська співачка Джамала створила саундтрек до фільму «Ціна правди» про валлійського журналіста Ґарета Джонса, який вперше на весь світ розповів про Голодомор. Пісня прозвучить під час фінальних титрів.

Авторкою музики до пісні «Ціна правди» стала Джамала, слова вона написала у співавторстві із Вікторією Платовою.

«Мене вразила історія, яка стала основою для фільму. Події стрічки розгортаються під час одного з найбільш трагічних періодів, який замовчувався десятиліттями. У центрі оповідання звичайний журналіст, який проявляє справжній героїзм, щоб донести інформацію про Голодомор до світової громадськості. Як ми знаємо, люди, які не бояться і борються за правду, платять за це високу ціну. Мені близька ця ідея, вона багато в чому перегукується з моєю творчістю», — розповіла Джамала.

Невдовзі буде презентовано кліп на цей трек.

Долучайтеся до акції #Голодомор_мояісторія та розкажіть історії своїх дідусів та бабусь

Національний музей Голодомору-геноциду оголошує безстрокову Всеукраїнську акцію #Голодомор_мояісторія.

Досліджуйте історії своїх дідусів та бабусь та поширюйте їх за хештегом #Голодомор_мояісторія.

Завдяки цій акції, як завдяки репортажам Ґарета Джонса, світом має поширюватися правда про найважчі сторінки української історії. Кожен може розповісти власну сімейну історію про Голодомор, а згодом дана акція переросте в загальнодоступний архів, щоб жодна деталь цього страшного злочину не була втрачена.

 

«Ціна правди» стане першим фільмом, який незрячі та нечуючі люди можуть відвідати у всіх кінотеатрах країни

Вперше в історії українського кінематографу незрячі та нечуючі люди матимуть змогу відвідати показ фільму у всіх кінотеатрах країни. Таким фільмом став «Ціна правди».

За ініціативою виробників фільму «Ціна правди» та агенції «Доступне кіно» до фільму буде виготовлено тифлокоментар для незрячих людей та адаптовані субтитри для нечуючих людей. У період прокату стрічки в кінотеатрах України, незрячі та нечуючі глядачі зможуть переглянути фільм відвідавши будь-який показ та завантаживши перед тим спеціальний додаток на свій смартфон.

«Можливість переглянути фільм “Ціна правди” для усіх українців, у тому числі для тих у кого порушення зору чи слуху – надзвичайно велика суспільна цінність. Адже тема тоталітаризму та відкриття світові правди про Голодомор в Україні важлива кожному, і було б несправедливо, забрати можливість подивитися цю стрічку у незрячих та нечуючих людей.  Доступність кінокультури для кожного – це наша велика мета, і ми працюємо над тим, аби фільмів з тифлокоментарями та адаптованими субтитрами ставало все більше в українських кінотеатрах», розповідає Вікторія Лучка, співзасновниця агенції “Доступне Кіно”

У Польщі вийшла друком біографічна репортерська повість про Ґарета Джонса

У Польщі вийшла друком біографічна репортерська повість Мирослава Влеклого «Гарет Джонс. Людина, яка забагато знала».

«Гарет Джонс одним з перших зрозумів механізми, що керували світом у 30-х роках ХХ століття: народження диктаторських режимів чи розвиток пропаганди. Він передбачав атаку на Польщу та війну Радянського союзу з нацистами. А його методи навіть надихнули Джорджа Орвелла на написання “Колгоспу тварин”», – зазначає автор.

Вийшов офіційний трейлер історичного трилера про Голодомор «Ціна правди»

У мережі з’явився офіційний трейлер історичної кінострічки «Ціна правди», що розповідає про журналіста Ґарета Джонса, який першим розкрив світові правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні.

У 1933 році вельський репортер Гарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Гарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. 

Дистрибутор – MMD UA та FILM.UA Group Distribution.

Фільм «Ціна правди» про Ґарета Джонса представив офіційний постер

Команда художнього фільму «Ціна правди» представила офіційний постер стрічки для прокату в Україні.

«Нагадуємо, що стрічка розповідає історію Гарета Джонса — молодого амбітного журналіста, який у 1933 році вирушив до Радянського Союзу, щоб викрити правду про злочини сталінського режиму та Голодомор в Україні», — ідеться в повідомленні.