У Києві відбудеться перформанс, присвячений свідкам Голодомору

22 листопада на станції метро Дорогожичі відбудеться перформанс «Ті, що блукають», присвячений людям, яким випало стати свідками Голодомору 1932-1933 років.

Вони блукають, бо не кожен з них вшанований, ім’я не кожного ще записане в Національну книгу пам’яті жертв Голодомору. Молодиця, яка обміняла прикраси зі свого посагу у «Торгсін» на їжу; жінка, яка збожеволіла від того, що поховала 2-х дітей, які померли з голоду; британський журналіст Ґарет Джонс. Роль Ґарета Джонса виконав Ярослав Мельник. Авторки концепції – Марта  Костів, Леся Гасиджак, Яна Гринько, авторки текстів – Марта Костів, Ольга Вигодованець, Яна Городняк, Леся Гасиджак, керівниця проєкту – Яна Городняк, режисерка-постановниця – Олександра Кравченко.

Вперше перформанс «Ті, що блукають» презентували минулого року Національний музей Голодомору-геноциду разом з театром Veritas (раніше – «Міф») в межах вшанування 85-х роковин Голодомору-геноциду.

В основу сценарію лягли свідчення очевидців Голодомору з архіву Меморіалу жертв Голодомору та опубліковані свідчення з книги «33-й: голод. Народна Книга-Меморіал» (автори-упорядники Л. Коваленко та В. Маняк).

Деталі шукайте у події на Фейсбуці та приходьте дивитися на перформанс 22 листопада на станцію метро Дорогожичі о 18:00.